Circulatiewijziging in Rumbeke als eerste realisatie van het nieuwe mobiliteitsplan

15 november 2022

Deze herfst worden de eerste realistaties van het nieuwe mobiliteitsplan Rumbeke zichtbaar. Het herfstpakket 2022 omvat volgende zaken.

Inrichting circulatielussen

De circulatielussen die de verkeersstromen in het centrum van Rumbeke zullen vereenvoudigen, worden ingericht. In een aantal straten verandert binnenkort de rijrichting. Het gaat onder meer om: 

  • de Koningsstraat, 
  • de Rumbeeksesteenweg, tussen Koningsstraat en St. Blasiusstraat 
  • de St.-Blasiusstraat, tussen Rumbeeksesteenweg en Koningsstraat 
  • de Louis Leynstraat
  • de Koestraat, tussen Pastoor Slossestraat en Hoogstraat
     

De wijzigingen worden op het terrein zichtbaar door nieuwe verkeersborden, extra markeringen op de rijweg en plantenbakken waar nodig om voor een extra versmalling en dus trager verkeer te zorgen.  

Invoeren eenrichtingsverkeer

Er wordt eenrichtingsverkeer ingericht tussen de Sint-Petrus en Paulusstraat en de Zeger Maelfaitstraat in de richting van de Koningsstraat. (vanaf begin 2023)

Andere voorrangsregeling kruispunten

Er komt een andere voorrangsregeling voor 2 kruispunten:

  • de beweging Oekensestraat / Izegemsestraat (in beide richtingen) krijgt voorrang op het verkeer dat vanuit het Kerkplein komt. 
  • wie uit de richting van Izegem komt, krijgt in de Izegemsestraat voorrang om de Zeger Maelfaitstraat in te rijden. Het fietspad vanuit de Zeger Maelfaitstraat wordt doorgetrokken zodat je er veiliger de Izegemsestraat kan oversteken.
     

Het mobiliteitsplan Rumbeke wordt stap voor stap uitgevoerd.  

  • 2 kinderen op de fiets
Toon vergrote weergave in een popup (2 kinderen op de fiets)
x
Kan ik je helpen?
Bertje, chatbot van Roeselare. Kan ik je ergens mee helpen?